Dinosauruste hävitamine ja üleujutus

"> dinosauruste hävitamine, dinosauruste väljasuremine, asteroid või veeuputus?

Nature


Main page | Jari's writings | Other languages

This is a machine translation made by Google Translate and has not been checked. There may be errors in the text.

   On the right, there are more links to translations made by Google Translate.

   In addition, you can read other articles in your own language when you go to my English website (Jari's writings), select an article there and transfer its web address to Google Translate (https://translate.google.com/?sl=en&tl=fi&op=websites).

                                                            

 

 

Telesaade "Dinosauruste apokalüpsis"

 

 

Lugege, kuidas ilmalik telesaade viitab suurele tsunamile, mis toimus koos dinosauruste hävitamisega, mis on selgelt Piiblis mainitud veeuputus

                                                           

Juhtusin telekast nägema kaheosalist saadet nimega Dinosaur Apocalypse (Dinosaur Apocalypset., BBC/PBS/France Télévisions, Iso-Britannia, 2022.). See tõi kaasa levinud arvamuse, et dinosaurused surid väljasuremises umbes 65 miljonit aastat tagasi nn kriidiajastu lõpus. Selle põhjuseks on oletatud asteroidi, mis tabas maad ja põhjustas dinosauruste hävingu.

     What did you remember about this program? I agree that dinosaurs, like other life, faced destruction, but the dating and reason for the destruction can be disagreed with.

    First, the presence of dinosaurs on earth. Did they really live more than 65 million years ago? I will not discuss this topic further here as I have covered it in my other writings. I will only state that the dinosaur fossils do not have any markings or tags that they lived then. Instead, the soft tissues, radiocarbon, DNA, and blood cells found in the fossils strongly suggest that it is at most a few thousand years since their presence on Earth. These things in the fossils are evidence of their recent extinction, not the extinction that occurred millions of years ago.

    Lisaks oleks teadlastel hea võtta arvesse tõsiasja, et paljudes traditsioonilistes lugudes on korduvalt viidatud draakonitele, mis meenutavad väga dinosauruseid. Mõned võivad väita, et need olid lihtsalt müütilised olendid, kuid tegelikult oli draakonite kujutamine levinud enamiku rahvaste seas. nagu näitab järgmine tsitaat. Siin on kindlasti küsimus väljasurnud loomades, kelle olemasolu suutsid varased inimesed tõestada alles paar aastatuhandet tagasi. Termini dinosaurus võttis kasutusele alles 1800. aastatel Richard Owen.

 

Muistendites olevad draakonid on kummalisel kombel just nagu tõelised loomad, kes elasid minevikus. Nad meenutavad suuri roomajaid (dinosauruseid), kes valitsesid maad ammu enne inimese ilmumist. Draakoneid peeti üldiselt halbadeks ja hävitavateks. Iga rahvas viitas neile oma mütoloogias. ( The World Book Encyclopedia, 5. kd, 1973, lk 265)

 

Aga dinosauruste väljasuremise põhjus? Hävitamise põhjus esitati programmis kui asteroid, mis tabas Maad enam kui 65 miljonit aastat tagasi. Saates aga tunnistati, et "keegi pole leidnud dinosauruse fossiili, mis tõestaks, et nad hukkusid kokkupõrke tagajärjel". Teisisõnu, maa peale kukkuv asteroid on dinosauruste väljasuremise halb seletus.

    Selle asemel pakkus programm dinosauruste hävitamisele palju mõistlikuma seletuse: vesi. Saates räägiti ja toodi korduvalt välja, et suur tsunami oleks põhjustanud Hell Creeki piirkonna dinosauruste hävingu. Siin on mõned tsitaadid programmist:

 

Siin on Hell Creeki moodustise mageveekeskkond. Neoonpunastes ja rohelistes toonides helendav kild pärineb spiraalikujulise merelooma ammoniidi kestast. See mereorganism on sattunud mageveekeskkonda, kuhu ta ei kuulu. Kuidas ammonlased siia sattusid, on mõistatus.

 

Kivikiht on seetõttu poorne ja umbes meetri paksune. See ja muud ebatavalised omadused viitavad Roberti arvates erakordsele sündmusele. Võib-olla juhtus siin üleujutus või mudalihe, mis mattis hetkega kõik enda alla.

 

Mida kiiremini loom maetakse või kui matmine on isegi tema surma põhjuseks, seda soodsamad tingimused kivistumiseks tekivad. … 99,9% loomadest ei kivistu

 

Pterosauruste paljunemismeetod oli selgelt edukas. See viitab sellele, et elu oli normaalne, kuni asteroidi kokkupõrge muutis kõike kohutaval viisil.

 

Kas need loomad kõndisid meres? Nad kavatsesid pehmest muldkehast jooma.

    Roberti leitud fossiilide arv viitab sellele, et isegi kriidiajastu lõpus kihas Tanis elust.

 

Roberti meeskond järgib atraktiivset juhtahelat. Esimene vihje on massilise väljasuremise läbi kogenud kalade fossiilid.

 

Siin on puit. Selle vastu on kala rümbad kõvasti kokku surutud.

 

Siin on siin-seal mõned fossiilid. Siin on üks ja selle kõrval veel üks tuur, kes sellele poole vaatab. Tiigi tuura all on veel üks tuur. Selle keha läheb puutüve alla ja ilmub teisele poole.

    Kivikiht on seetõttu poorne ja umbes meetri paksune. See ja muud ebatavalised omadused viitavad Roberti arvates erakordsele sündmusele. Võib-olla juhtus siin üleujutus või mudalihe, mis mattis hetkega kõik enda alla.

 

Roberti teooria kohaselt surid puutüvede mahajäämusse sattunud ja keradest ümbritsetud kalad pärast mingisse uputusse sattumist ja mattusid kiiresti settesse. Seetõttu on need nii hästi säilinud. Mis põhjustas hiidlaine? Ühe hüpoteesi kohaselt põhjustas merd tabanud asteroid tsunami. Nüüd räägime hoopis teist tüüpi tsunamist. See oli palju kõrgem ja suurem kui tänapäeva tsunamid. ... Selle kõrgus oli vähemalt kilomeeter.

 

Kas Tanises nähtud kihistumise võis põhjustada tsunami?

 

Arvan, et programmide teadlased olid õigel teel. Vesi oli tõesti seotud dinosauruste hävitamisega. See ei kehtinud mitte ainult programmis käsitletud Hell Creeki piirkonnas, vaid ka igal pool mujal. Hell Creek on vaid üks dinosauruste leiukohtadest, kuna nende loomade jäänuseid on leitud kõikjalt maailmast. Tegelikult poleks nende loomade fossiile, nagu ka teiste loomade fossiile, isegi olemas, kui mudalihked poleks neid loomi esmalt kiiresti muda matnud. See on ainus viis selgitada kõigi fossiilide päritolu, mille teket tänapäeval peaaegu ei täheldata. Saates tunnistati ka, et fossiilide loomine on haruldane sündmus: ”Mida kiiremini loom maetakse või kui matmine on isegi tema surma põhjuseks, seda soodsamad tingimused kivistumiseks tekivad. … 99,9% loomadest ei kivistu.

   Teiseks öeldi saates, et mereloomi, nagu ammoniidid ja kalad, leiti puude ja dinosaurustega samast kihistusest. Kuidas on see võimalik? Kuidas võivad mereloomad, maismaaloomad ja puud ühes kihis koos esineda? Ainus seletus on see, et selle nähtuse põhjustas suur tsunami, nagu saates on esitatud. Saates oli tsunami suuruse kohta isegi öeldud, et "selle kõrgus oli vähemalt kilomeeter."

    Mida ma tahan öelda eelmisega? Kui me räägime suurest tsunamist, siis miks ei võiks me otseselt rääkida Piiblis mainitud veeuputusest kui hävingu põhjusest? See on nii dinosauruste kui ka teiste liikide hävitamise kõige tõenäolisem põhjus. Seda punkti tasub kaaluda, kuna on leitud mitusada varajase üleujutuse aruannet, nagu näitavad järgmised tsitaadid:

 

Maailmas on teada umbes 500 kultuuri – sealhulgas Kreeka, Hiina, Peruu ja Põhja-Ameerika põlisrahvaid –, kus legendid ja müüdid kirjeldavad kaasahaaravat lugu suurest üleujutusest, mis muutis hõimu ajalugu. Paljudes lugudes jäid üleujutusest ellu vaid vähesed inimesed, nagu ka Noa puhul. Paljud rahvad pidasid üleujutuse põhjustajaks jumalad, kes ühel või teisel põhjusel inimkonnast tüdisid. Võib-olla olid inimesed korrumpeerunud, nagu Noa aegadel ja Põhja-Ameerika põlisameeriklaste hopi hõimu legendis, või oli inimesi liiga palju ja liiga lärmakas, nagu Gilgameši eeposes. (Kalle Taipale: Levoton maapallo, lk 78)

  

Lenormant ütleb oma raamatus "Ajaloo algus":

"Meil on võimalus tõestada, et veeuputuse lugu on universaalne traditsioon kõigis inimsuguvõsa harudes ning nii kindlat ja ühtset pärimust nagu see ei saa pidada väljamõeldud muinasjutuks. See peab olema mälestus tõelisest ja hirmuäratav sündmus, sündmus, mis jättis inimsuguvõsa esivanematele nii tugeva mulje, et isegi nende järeltulijad ei suutnud seda kunagi unustada (Toivo Seljavaara: Oliko vedenpaisumus ja Nooan arkki võimalik?, lk 5)

 

Erinevatest rassidest pärit rahvastel on tohutust üleujutuskatastroofist erinevad pärandilood. Kreeklased on rääkinud loo veeuputusest ja selle keskmes on tegelane nimega Deukalion; juba ammu enne Kolumbust oli Ameerika mandri põliselanikel lugusid, mis olid hoidnud elus mälestust suurest üleujutusest. Üleujutuslugusid on põlvest põlve edasi kantud kuni tänapäevani ka Austraalias, Indias, Polüneesias, Tiibetis, Kašmiris ja Leedus. Kas need on kõik vaid jutud ja lood? Kas nad on kõik väljamõeldud? Arvatavasti kirjeldavad nad kõik sama suurt katastroofi. (Wer Keller: Raamattu on õige, lk 29)

 

Teine põhjus on mereloomade ja -taimede jäänused kõrgetel mäeahelikel, sealhulgas Himaalaja Mount Everestil ja teistel kõrgetel mäeahelikel. Siin on mõned tsitaadid teadlaste enda selleteemalistest raamatutest:

 

Beagle'il reisides leidis Darwin ise kõrgelt Andide mägedest kivistunud merekarpe. See näitab, et praegune mägi oli kunagi vee all. (Jerry A. Coyne: Miksi evoluutio on totta [Miks evolutsioon on tõsi], lk 127)

 

On põhjust mäeahelike kivimite algset olemust tähelepanelikult uurida. Seda on kõige paremini näha Alpides, põhjapoolse, nn Helveetsia vööndi lubja-Alpides. Peamine kivimaterjal on lubjakivi. Kui vaatame siin järskudel nõlvadel või mäe otsas olevat kivi – kui meil oleks jaksu sinna üles ronida –, siis lõpuks leiame sellest kivistunud loomade jäänuseid, loomade fossiile. Need on sageli tugevalt kahjustatud, kuid on võimalik leida äratuntavaid tükke. Kõik need fossiilid on lubjakarbid või mereloomade luustikud. Nende hulgas on spiraalkeermega ammoniite ja eriti palju kahekestalisi. (…) Lugejal võib siinkohal tekkida küsimus, mida tähendab see, et mäeahelikud sisaldavad nii palju setteid, mida võib leida ka merepõhjas kihistudes. (lk 236 237 "Muuttuva maa", Pentti Eskola)

 

Harutaka Sakai Jaapani ülikoolist Kyushus on aastaid uurinud neid merefossiile Himaalaja mägedes. Tema ja tema rühm on loetlenud terve akvaariumi mesosoikumi perioodist. Hapraid meriliiliaid, praeguste merisiilikute ja meritähtede sugulasi, leidub kaljuseintes rohkem kui kolme kilomeetri kõrgusel merepinnast. Ammoniite, belemniite, korallisid ja planktonit leidub fossiilidena mägede kivimites (…)

   Kahe kilomeetri kõrguselt leidsid geoloogid jälje, mille oli jätnud meri ise. Selle lainetaoline kivipind vastab madalaveelistest lainetest liiva sisse jäänud vormidele. Isegi Everesti tipust leitakse kollaseid lubjakiviribasid, mis tekkisid vee all lugematute mereloomade jäänustest. ("Maapallo ihmeiden planetetta", lk 55)

 

Mida saab eeltoodust järeldada? Miljonitest aastatest on mõttetu rääkida, sest dinosauruste fossiilid ise sellisest asjast ei tunnista. Nendes olevad pehmed koed, radiosüsinik, DNA ja vererakud viitavad selgelt vaid lühikesele ajavahemikule. Selle asemel surid need loomad peamiselt Piiblis mainitud veeuputuses, kuigi nad elasid ka pärast seda sündmust. Sellest annavad tunnistust draakonite kujutamine paljude rahvaste seas.

     Selle kohta võiks tuua palju muid näiteid, kuid ma loodan, et eelmised näited näitavad, et Piibli veeuputuse kirjeldus on tõeline ajalugu, kuid miljonid aastad on kujutlusvõime. Ateistlikud teooriad universumi tekke ja elu alguse kohta on osa sarnasest ettekujutusest, kuna ükski taevakeha ei saa tekkida iseenesest ja elu ei saa tekkida iseenesest. Nende kohta pole ühtegi tõendit, mida on tunnistanud isegi mitmed ateistidest teadlased. Olen nendest küsimustest kirjutanud mitmes oma artiklis ja need sisaldavad ka ateistlike teadlaste ausaid arvamusi. Soovin, et kõik uuriksid neid asju lähemalt. Ma ise olin varem ateist, kes uskus ateistlikesse loomise ja miljonite aastate teooriatesse. Nüüd pean neid muinasjuttudeks, valedeks ja muinasjuttudeks.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Jesus is the way, the truth and the life

 

 

  

 

Grap to eternal life!

 

Other Google Translate machine translations:

 

 

Miljonid aastad / dinosaurused / inimese evolutsioon?

Dinosauruste hävitamine

Teadus pettekujutluses: ateistlikud päritoluteooriad ja miljonid aastad

Millal dinosaurused elasid?

 

Piibli ajalugu

Üleujutus

 

Kristlik usk: teadus, inimõigused

Kristlus ja teadus

Kristlik usk ja inimõigused

 

Ida religioonid / New Age

Buddha, budism või Jeesus?

Kas reinkarnatsioon on tõsi?

 

islam

Muhamedi ilmutused ja elu

Ebajumalateenistus islamis ja Mekas

Kas Koraan on usaldusväärne?

 

Eetilised küsimused

Vabane homoseksuaalsusest

Sooneutraalne abielu

Abort on kuritegu

Eutanaasia ja aja märgid

 

Päästmine

Sind saab päästetud