Nature


Main page | Jari's writings | Other languages

This is a machine translation made by Google Translate and has not been checked. There may be errors in the text.

   On the right, there are more links to translations made by Google Translate.

   In addition, you can read other articles in your own language when you go to my English website (Jari's writings), select an article there and transfer its web address to Google Translate (https://translate.google.com/?sl=en&tl=fi&op=websites).

                                                            

 

 

TV program "Dinosaur Apocalypse"

 

 

Prečítajte si, ako svetský televízny program odkazuje na veľkú cunami, ku ktorej došlo pri zničení dinosaurov, čo je jednoznačne potopa, o ktorej sa hovorí v Biblii

                                                           

Náhodou som videl v televízii dvojdielny program s názvom Dinosaur Apocalypse (Dinosaur Apocalypset., BBC/PBS/France Télévisions, Iso-Britannia, 2022.). Prinieslo všeobecnú vieru, že dinosaury zomreli vyhynutím asi pred 65 miliónmi rokov na konci takzvaného obdobia kriedy. Predpokladá sa, že dôvodom je asteroid, ktorý zasiahol Zem a spôsobil zničenie dinosaurov.

     Čo ste si zapamätali z tohto programu? Súhlasím s tým, že dinosaury, rovnako ako iný život, čelili zničeniu, ale s dátumom a dôvodom zničenia možno nesúhlasiť.

    Po prvé, prítomnosť dinosaurov na Zemi. Naozaj žili pred viac ako 65 miliónmi rokov? Nebudem tu ďalej rozoberať túto tému, keďže som to popísal v iných mojich spisoch. Uvediem len, že fosílie dinosaurov nemajú žiadne označenia ani štítky, ktoré vtedy žili. Namiesto toho mäkké tkanivá, rádiouhlík, DNA a krvné bunky nájdené vo fosíliách silne naznačujú, že je to nanajvýš niekoľko tisíc rokov od ich prítomnosti na Zemi. Tieto veci vo fosíliách sú dôkazom ich nedávneho vyhynutia, nie vyhynutia, ku ktorému došlo pred miliónmi rokov.

    Okrem toho by výskumníci urobili dobre, keby vzali do úvahy skutočnosť, že mnoho tradičných príbehov opakovane hovorilo o drakoch, ktorí sa veľmi podobajú dinosaurom. Niektorí môžu povedať, že to boli len mýtické stvorenia, ale v skutočnosti boli zobrazenia drakov bežné u väčšiny národov. ako ukazuje nasledujúci citát. Toto je určite otázka vyhynutých zvierat, ktorých existenciu mohli prví ľudia dokázať len pred niekoľkými tisícročiami. Termín dinosaurus zaviedol až v roku 1800 Richard Owen.

 

Draci v legendách sú, napodiv, ako skutočné zvieratá, ktoré žili v minulosti. Podobajú sa na veľké plazy (dinosaury), ktoré vládli krajine dávno predtým, ako sa údajne objavil človek. Draci boli všeobecne považovaní za zlých a ničivých. Každý národ ich označoval vo svojej mytológii. ( The World Book Encyclopedia, Vol. 5, 1973, s. 265)

 

A čo príčina vyhynutia dinosaurov? Príčina skazy bola v programe prezentovaná ako asteroid, ktorý zasiahol Zem pred viac ako 65 miliónmi rokov. V programe sa však priznalo, že „nikto nenašiel fosíliu dinosaura, aby dokázal, že zomreli v dôsledku kolízie“. Inými slovami, asteroid padajúci na Zem je zlým vysvetlením vyhynutia dinosaurov.

    Namiesto toho program prišiel s oveľa rozumnejším vysvetlením zničenia dinosaurov: vodou. V programe sa mnohokrát hovorilo a spomínalo, že veľká vlna tsunami by spôsobila zničenie dinosaurov v oblasti Hell Creek. Tu je niekoľko citátov z programu:

 

Tu je sladkovodné prostredie formácie Hell Creek. Črep, žiariaci v odtieňoch neónovej červenej a zelenej, pochádza z ulity špirálovitého morského živočícha, amonita. Tento morský organizmus sa dostal do sladkovodného prostredia, kam nepatrí. Ako sa tu amoniti dostali, je záhadou.

 

Horninová vrstva je teda pórovitá a hrubá asi meter. To a ďalšie nezvyčajné črty poukazujú na mimoriadnu udalosť podľa Robertovho názoru. Snáď sa tu stala povodeň alebo zosuv bahna, ktorý pod ním v okamihu všetko pochoval.

 

Čím rýchlejšie je zviera pochované, alebo ak je zakopanie dokonca príčinou jeho smrti, tým priaznivejšie podmienky na fosílizáciu vznikajú. … 99,9 % zvierat nefosílizuje

 

Metóda reprodukcie pterosaurov bola jednoznačne úspešná. Naznačuje to, že život bol normálny, kým dopad asteroidu všetko strašným spôsobom nezmenil.

 

Chodili tieto zvieratá po mori? Chystali sa piť z mäkkého nábrežia.

    Množstvo fosílií, ktoré Robert našiel, naznačuje, že aj na konci obdobia kriedy sa Tanis hemžil životom.

 

Robertov tím sleduje atraktívny reťazec. Prvou stopou sú fosílie rýb, ktoré zažili masové vymieranie.

 

Tu je drevo. Oproti nej sú telá rýb pevne stlačené.

 

Tu a tam sú nejaké fosílie. Tu je jeden a vedľa neho ďalší jeseter otočený týmto smerom. Pod rybničným jeseterom je ďalší jeseter. Jeho telo ide pod kmeň stromu a objaví sa na druhej strane.

    Horninová vrstva je teda pórovitá a hrubá asi meter. To a ďalšie nezvyčajné črty poukazujú na mimoriadnu udalosť podľa Robertovho názoru. Snáď sa tu stala povodeň alebo zosuv bahna, ktorý pod ním v okamihu všetko pochoval.

 

Podľa Robertovej teórie ryby ulovené v nahromadených kmeňoch stromov a obklopené guľami uhynuli po tom, čo ich chytila ​​nejaká povodeň a rýchlo sa pochovali v sedimente. Preto sa tak dobre zachovali. Čo spôsobilo prílivovú vlnu? Podľa jednej hypotézy asteroid, ktorý narazil do mora, spôsobil cunami. Teraz hovoríme o úplne inom druhu cunami. Bolo to oveľa vyššie a väčšie ako moderné cunami. ... Jeho výška bola najmenej kilometer.

 

Mohlo tsunami spôsobiť stratifikáciu pozorovanú v Tanise?

 

Myslím si, že výskumníci v programoch boli na správnej ceste. Voda sa skutočne podieľala na zničení dinosaurov. Nebolo to tak len v oblasti Hell Creek, ktorej sa program venoval, ale aj všade inde. Hell Creek je len jedným z miest, kde sa našli dinosaury, keďže pozostatky týchto zvierat sa našli po celom svete. V skutočnosti by fosílie týchto zvierat, podobne ako fosílie iných zvierat, ani neexistovali, keby zosuvy pôdy tieto zvieratá najskôr rýchlo nepochovali v bahne. To je jediný spôsob, ako vysvetliť pôvod všetkých fosílií, ktorých formovanie sa dnes takmer nepozoruje. V programe sa tiež pripustilo, že vytvorenie fosílií je zriedkavá udalosť: “Čím rýchlejšie je zviera pochované, alebo ak je zakopanie dokonca príčinou jeho smrti, tým priaznivejšie podmienky na fosílizáciu vznikajú. … 99,9 % zvierat nesfosílizuje.“

   Po druhé, program uviedol, že morské živočíchy, ako sú amonity a ryby, sa našli v rovnakých vrstvách ako stromy a dinosaury. Ako je to možné? Ako sa môžu morské živočíchy, suchozemské živočíchy a stromy vyskytovať spolu v tej istej vrstve? Jediným vysvetlením je, že tento jav spôsobilo veľké cunami, ako sa uvádza v programe. V programe sa dokonca o veľkosti cunami uvádzalo, že „Jeho výška bola najmenej kilometer“.

    Čo chcem povedať tým predchádzajúcim? Ak hovoríme o veľkom cunami, prečo nemôžeme priamo hovoriť o potope, o ktorej sa hovorí v Biblii ako o príčine skazy? Je to najpravdepodobnejší dôvod zničenia dinosaurov aj iných druhov. Tento bod stojí za zváženie, pretože sa našlo niekoľko stoviek skorých povodní, ako ukazujú nasledujúce citácie:

 

Vo svete je známych asi 500 kultúr – vrátane pôvodných obyvateľov Grécka, Číny, Peru a Severnej Ameriky – kde legendy a mýty opisujú pútavý príbeh veľkej potopy, ktorá zmenila históriu kmeňa. V mnohých príbehoch potopu prežilo len niekoľko ľudí, podobne ako v prípade Noeho. Mnoho národov považovalo potopu za spôsobenú bohmi, ktorí sa z jedného alebo druhého dôvodu nudili ľudským druhom. Možno boli ľudia skorumpovaní, ako v časoch Noema a v legende od indiánskeho kmeňa Hopi zo Severnej Ameriky, alebo možno bolo príliš veľa a príliš hlučných ľudí, ako v epose o Gilgamešovi. (Kalle Taipale: Levoton maapallo, s. 78)

  

Lenormant vo svojej knihe „Začiatok histórie“ hovorí:

"Máme možnosť dokázať, že príbeh o potope je univerzálnou tradíciou vo všetkých vetvách ľudskej rodiny a takú určitú a jednotnú tradíciu, ako je táto, nemožno považovať za vymyslenú bájku. Musí to byť spomienka na pravdivú a desivá udalosť, udalosť, ktorá tak silne zapôsobila na mysle prvých rodičov ľudskej rodiny, že ani ich potomkovia na ňu nikdy nezabudli.(Toivo Seljavaara: Oliko vedenpaisumus ja Nooan arkki mahdollinen?, s. 5)

 

Národy rôznych rás majú rôzne dedičské príbehy o obrovskej povodňovej katastrofe. Gréci rozprávali príbeh o potope a je sústredený okolo postavy menom Deukalion; už dávno pred Kolumbom mali domorodci na americkom kontinente príbehy, ktoré udržiavali živú spomienku na veľkú potopu. Rozprávky o povodni sa dodnes tradujú z generácie na generáciu aj v Austrálii, Indii, Polynézii, Tibete, Kašmire a Litve. Sú to všetko len rozprávky a príbehy? Sú všetky vymyslené? Dá sa predpokladať, že všetky opisujú tú istú veľkú katastrofu. (Werner Keller: Raamattu on oikeassa, s. 29)

 

Ďalším dôvodom sú pozostatky morských živočíchov a rastlín na vysokých pohoriach, vrátane himalájskeho Mount Everestu a iných vysokých pohorí. Tu je niekoľko citátov z vlastných kníh vedcov na túto tému:

 

Počas cestovania na lodi Beagle Darwin sám našiel skamenené mušle z vysoko v Andských horách. Ukazuje, že to, čo je teraz hora, bolo kedysi pod vodou. (Jerry A. Coyne: Miksi evoluutio on totta [Prečo je evolúcia pravdivá], s. 127)

 

Existuje dôvod pozrieť sa zblízka na pôvodnú povahu skál v pohoriach. Najlepšie je to vidieť v Alpách, vo vápencových Alpách severného, ​​takzvaného helvétskeho pásma. Vápenec je hlavným horninovým materiálom. Keď sa pozrieme na skalu tu na strmých svahoch alebo na vrchole hory – ak by sme mali energiu tam vyliezť – nakoniec v nej nájdeme skamenené zvyšky zvierat, fosílie zvierat. Často sú veľmi poškodené, ale je možné nájsť rozpoznateľné kusy. Všetky tie fosílie sú vápencové mušle alebo kostry morských živočíchov. Sú medzi nimi špirálovité amonity a najmä množstvo dvojplášťových lastúrnikov. (...) Čitateľ by sa v tomto bode mohol čudovať, čo to znamená, že pohoria obsahujú toľko sedimentov, ktoré možno nájsť aj rozvrstvené na dne mora. (str. 236 237 "Muuttuva maa", Pentti Eskola)

 

Harutaka Sakai z Japonskej univerzity na Kjúšú dlhé roky skúmal tieto morské fosílie v himalájskych horách. On a jeho skupina zaradili celé akvárium z obdobia druhohôr. Krehké morské ľalie, príbuzné súčasným ježkom a hviezdiciam, sa nachádzajú v skalných stenách viac ako tri kilometre nad morom. Amonity, belemnity, koraly a planktón sa nachádzajú ako fosílie v skalách hôr (…)

   Vo výške dvoch kilometrov našli geológovia stopu, ktorú zanechalo samotné more. Jeho vlnitý skalný povrch zodpovedá formám, ktoré zostávajú v piesku z vĺn nízkej hladiny. Aj z vrcholu Everestu sa nachádzajú žlté pásiky vápenca, ktoré vznikli pod vodou z pozostatkov nespočetného množstva morských živočíchov. ("Maapallo ihmeiden planetetta", s. 55)

 

Čo možno vyvodiť z vyššie uvedeného? Je zbytočné hovoriť o miliónoch rokov, pretože samotné fosílie dinosaurov o niečom takom nesvedčia. Mäkké tkanivá, rádiokarbón, DNA a krvné bunky v nich jasne poukazujú len na krátke časové úseky. Namiesto toho tieto zvieratá zomreli hlavne pri potope, o ktorej sa hovorí v Biblii, hoci po tejto udalosti stále žili. Svedčia o tom zobrazenia drakov medzi mnohými národmi.

     V tomto bode by sa dalo uviesť mnoho ďalších príkladov, ale dúfam, že predchádzajúce príklady ukazujú, že biblický opis potopy je skutočnou históriou, ale milióny rokov sú len predstavivosťou. Ateistické teórie o vzniku vesmíru a začiatku života sú súčasťou podobnej predstavivosti, keďže žiadne nebeské telesá nemôžu vzniknúť samé od seba a život nemôže vzniknúť sám od seba. Na tie neexistuje jediný dôkaz, čo priznali aj viacerí ateistickí vedci. O týchto problémoch som písal vo viacerých svojich článkoch a obsahujú aj úprimné názory ateistických vedcov. Prial by som si, aby sa každý na tieto veci pozrel bližšie. Sám som býval ateistom, ktorý veril ateistickým teóriám stvorenia a miliónov rokov. Teraz ich považujem za bájky, klamstvá a rozprávky.


 

 


 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Jesus is the way, the truth and the life

 

 

  

 

Grap to eternal life!

 

Other Google Translate machine translations:

 

Milióny rokov / dinosaury / evolúcia človeka?
Ničenie dinosaurov
Veda v klame: ateistické teórie pôvodu a milióny rokov
Kedy žili dinosaury?

História Biblie
Potopa

Kresťanská viera: veda, ľudské práva
Kresťanstvo a veda
Kresťanská viera a ľudské práva

Východné náboženstvá / New Age
Budha, budhizmus alebo Ježiš?
Je reinkarnácia pravdivá?

islam
Mohamedove zjavenia a život
Modlárstvo v islame a v Mekke
Je Korán spoľahlivý?

Etické otázky
Oslobodiť sa od homosexuality
Rodovo neutrálne manželstvo
Potrat je trestný čin
Eutanázia a znamenia doby

Spasenie
Môžete byť spasení