Nature


Main page | Jari's writings | Other languages

This is a machine translation made by Google Translate and has not been checked. There may be errors in the text.

   On the right, there are more links to translations made by Google Translate.

   In addition, you can read other articles in your own language when you go to my English website (Jari's writings), select an article there and transfer its web address to Google Translate (https://translate.google.com/?sl=en&tl=fi&op=websites).

                                                            

 

 

TV programma "Dinozauru apokalipse"

 

 

Izlasiet, kā laicīgā TV programma attiecas uz lielo cunami, kas notika līdz ar dinozauru iznīcināšanu, kas nepārprotami ir Bībelē minētie plūdi

                                                           

Man gadījās televīzijā redzēt divu daļu programmu ar nosaukumu Dinosaur Apocalypse (Dinosaur Apocalypset., BBC/PBS/France Télévisions, Iso-Britannia, 2022.). Tas radīja vispārēju uzskatu, ka dinozauri nomira, izmirstot apmēram pirms 65 miljoniem gadu tā dēvētā krīta perioda beigās. Tiek uzskatīts, ka iemesls tam ir asteroīds, kas trāpīja zemei ​​un izraisīja dinozauru iznīcināšanu.

     Ko jūs atcerējāties par šo programmu? Piekrītu, ka dinozauri, tāpat kā cita dzīve, saskārās ar iznīcināšanu, taču datēšanai un iznīcināšanas iemeslam var nepiekrist.

    Pirmkārt, dinozauru klātbūtne uz zemes. Vai viņi tiešām dzīvoja vairāk nekā pirms 65 miljoniem gadu? Es par šo tēmu šeit vairāk neapspriedīšu, jo esmu to aplūkojis citos savos rakstos. Norādīšu tikai to, ka uz dinozauru fosilijām nav nekādu marķējumu vai birku, ka viņi tolaik dzīvojuši. Tā vietā fosilijās atrastie mīkstie audi, radioaktīvā ogleklis, DNS un asins šūnas stingri liecina, ka ir pagājuši ne vairāk kā daži tūkstoši gadu kopš to klātbūtnes uz Zemes. Šīs fosilijās esošās lietas liecina par to neseno izzušanu, nevis par izzušanu, kas notika pirms miljoniem gadu.

    Turklāt pētniekiem būtu labi ņemt vērā faktu, ka daudzos tradicionālos stāstos vairākkārt ir runāts par pūķiem, kas ļoti atgādina dinozaurus. Daži var teikt, ka tie bija tikai mītiski radījumi, taču patiesībā pūķu attēlojumi bija izplatīti lielākajā daļā tautu, kā redzams nākamajā citātā. Tas noteikti ir jautājums par izmirušiem dzīvniekiem, kuru esamību agrīnie cilvēki varēja pierādīt tikai pirms dažiem tūkstošiem gadu. Terminu dinozaurs ieviesa tikai 1800. gados Ričards Ouens.

 

Dīvainā kārtā leģendās aprakstītie pūķi ir gluži kā īsti dzīvnieki, kas dzīvoja pagātnē. Tie atgādina lielus rāpuļus (dinozaurus), kas valdīja zemi ilgi pirms cilvēka parādīšanās. Pūķi parasti tika uzskatīti par sliktiem un destruktīviem. Katra tauta tos pieminēja savā mitoloģijā. ( The World Book Encyclopedia, 5. sēj., 1973, 265. lpp.)

 

Kā ir ar dinozauru izzušanas cēloni? Iznīcināšanas cēlonis programmā tika uzrādīts kā asteroīds, kas trāpīja zemei ​​pirms vairāk nekā 65 miljoniem gadu. Taču raidījumā tika atzīts, ka "neviens nav atradis dinozaura fosiliju, lai pierādītu, ka tie gājuši bojā sadursmes rezultātā". Citiem vārdiem sakot, asteroīds, kas nokrīt uz zemes, ir slikts izskaidrojums dinozauru izzušanai.

    Tā vietā programma nāca klajā ar daudz saprātīgāku skaidrojumu dinozauru iznīcināšanai: ūdens. Raidījumā daudzkārt tika stāstīts un minēts, ka liels cunami būtu izraisījis dinozauru iznīcināšanu Hell Creek apgabalā. Šeit ir daži citāti no programmas:

 

Šeit ir Hell Creek veidojuma saldūdens vide. Neona sarkanā un zaļā toņos mirdzošā lauskas nāk no spirālveida jūras dzīvnieka amonīta čaumalas. Šis jūras organisms ir nonācis saldūdens vidē, kur tas neietilpst. Kā amonīti šeit nokļuva, ir noslēpums.

 

Tāpēc iežu slānis ir porains un apmēram metru biezs. Tā un citas neparastas pazīmes norāda uz neparastu notikumu, pēc Roberta domām. Iespējams, šeit notika plūdi vai dubļu nogruvums, kas vienā mirklī visu apraka zem tā.

 

Jo ātrāk dzīvnieks tiek apglabāts vai ja apbedīšana ir pat tā nāves cēlonis, jo labvēlīgāki apstākļi rodas pārakmeņošanai. … 99,9% dzīvnieku nepārakmeņojas

 

Pterozauru pavairošanas metode bija nepārprotami veiksmīga. Tas liek domāt, ka dzīve bija normāla, līdz asteroīda trieciens visu izmainīja briesmīgā veidā.

 

Vai šie dzīvnieki staigāja jūrā? Viņi grasījās dzert no mīkstās uzbēruma.

    Roberta atrasto fosiliju skaits liek domāt, ka pat krīta perioda beigās Tanī bija dzīvības pilna.

 

Roberta komanda seko pievilcīgai vadību ķēdei. Pirmais pavediens ir zivju fosilijas, kuras piedzīvoja masveida izmiršanu.

 

Šeit ir koks. Pret to zivju liemeņi ir saspiesti cieši.

 

Šeit un tur ir dažas fosilijas. Šeit ir viens un blakus vēl viens stores, kas vērstas uz šo pusi. Zem dīķa stores ir vēl viena store. Tās ķermenis iet zem koka stumbra un parādās otrā pusē.

    Tāpēc iežu slānis ir porains un apmēram metru biezs. Tā un citas neparastas pazīmes norāda uz neparastu notikumu, pēc Roberta domām. Iespējams, šeit notika plūdi vai dubļu nogruvums, kas vienā mirklī visu apraka zem tā.

 

Saskaņā ar Roberta teoriju, koku stumbru ieslodzījuma un lodīšu ieskautās zivis nomira pēc nonākšanas kaut kādā plūdos un ātri tika apraktas nogulumos. Tāpēc tie ir tik labi saglabājušies. Kas izraisīja paisuma vilni? Saskaņā ar vienu hipotēzi, asteroīds, kas ietriecās jūrā, izraisīja cunami. Tagad mēs runājam par pavisam cita veida cunami. Tas bija daudz augstāks un lielāks nekā mūsdienu cunami. ... Tā augstums bija vismaz kilometrs.

 

Vai Tanisā novēroto noslāņošanos varēja izraisīt cunami?

 

Es domāju, ka programmu pētnieki bija uz pareizā ceļa. Ūdens patiešām bija iesaistīts dinozauru iznīcināšanā. Tā tas bija ne tikai Hell Creek apgabalā, kas bija ietverts programmā, bet arī visur citur. Hell Creek ir tikai viena no vietām, kur tika atrasti dinozauri, jo šo dzīvnieku mirstīgās atliekas ir atrastas visā pasaulē. Faktiski šo dzīvnieku fosilijas, tāpat kā citu dzīvnieku fosilijas, pat nepastāvētu, ja dubļu nogruvumi vispirms šos dzīvniekus nebūtu ātri aprakti dubļos. Tas ir vienīgais veids, kā izskaidrot visu fosiliju izcelsmi, kuru veidošanās mūsdienās gandrīz nav novērota. Raidījumā arī tika atzīts, ka fosiliju radīšana ir rets notikums: ”Jo ātrāk dzīvnieks tiek apglabāts vai ja apbedīšana ir pat tā nāves cēlonis, jo labvēlīgāki apstākļi rodas pārakmeņošanai. … 99,9% dzīvnieku nepārakmeņojas.

   Otrkārt, raidījumā teikts, ka jūras dzīvnieki, piemēram, amonīti un zivis, tika atrasti tajos pašos slāņos kā koki un dinozauri. Kā tas ir iespējams? Kā jūras dzīvnieki, sauszemes dzīvnieki un koki var atrasties kopā vienā slānī? Vienīgais izskaidrojums ir tas, ka šo parādību ir izraisījis liels cunami, kā tas parādīts programmā. Raidījums par cunami lielumu pat norādīja, ka "Tā augstums bija vismaz kilometrs."

    Ko es gribu pateikt ar iepriekšējo? Ja mēs runājam par lielu cunami, kāpēc mēs nevaram tieši runāt par plūdiem, kas Bībelē minēti kā iznīcināšanas cēlonis? Tas ir visticamākais iemesls gan dinozauru, gan citu sugu iznīcināšanai. Šo jautājumu ir vērts apsvērt, jo ir atrasti vairāki simti agrīnu plūdu pārskatu, kā liecina šādi citāti:

 

Pasaulē ir zināmas ap 500 kultūrām, tostarp Grieķijas, Ķīnas, Peru un Ziemeļamerikas pamatiedzīvotājiem, kurās leģendas un mīti apraksta pārliecinošu stāstu par lieliem plūdiem, kas mainīja cilts vēsturi. Daudzos stāstos plūdos izdzīvoja tikai daži cilvēki, tāpat kā Noasa gadījumā. Daudzas tautas uzskatīja, ka plūdus izraisījuši dievi, kuriem viena vai otra iemesla dēļ bija garlaicīgi cilvēki. Varbūt cilvēki bija samaitāti, kā Noasa laikos un Ziemeļamerikas indiāņu hopi cilts leģendā, vai varbūt bija pārāk daudz un pārāk trokšņainu cilvēku, kā Gilgameša eposā. (Kalle Taipale: Levoton maapallo, 78. lpp.)

  

Lenormants savā grāmatā "Vēstures sākums" saka:

"Mums ir iespēja pierādīt, ka stāsts par plūdiem ir universāla tradīcija visās cilvēku dzimtas atzaros, un tik noteiktu un vienveidīgu tradīciju kā šī nevar uzskatīt par iedomātu fabulu. Tai ir jābūt patiesas un patiesas atmiņai. šausminošs notikums, notikums, kas atstāja tik spēcīgu iespaidu uz cilvēces pirmo vecāku prātiem, ka pat viņu pēcnācēji to nekad nevarēja aizmirst. (Toivo Seljavaara: Oliko vedenpaisumus un Nooan arkki iespējas?, 5. lpp.)

 

Dažādu rasu tautām ir dažādi mantojuma stāsti par milzīgo plūdu katastrofu. Grieķi ir stāstījuši stāstu par plūdiem, un tā centrā ir personāžs vārdā Deukalions; pat ilgi pirms Kolumba Amerikas kontinenta pamatiedzīvotājiem bija stāsti, kas saglabāja dzīvu atmiņu par lielajiem plūdiem. Pasakas par plūdiem no paaudzes paaudzē līdz pat mūsdienām nodotas arī Austrālijā, Indijā, Polinēzijā, Tibetā, Kašmirā un Lietuvā. Vai tās visas ir tikai pasakas un stāsti? Vai viņi visi ir izdomāti? Jādomā, ka tie visi apraksta vienu un to pašu lielo katastrofu. (Wer Keller: Raamattu on pareizi, 29. lpp.)

 

Vēl viens iemesls ir jūras dzīvnieku un augu atliekas augstos kalnu grēdās, tostarp Himalaju Everesta kalnā un citās augstos kalnu grēdās. Šeit ir daži citāti no pašu zinātnieku grāmatām par šo tēmu:

 

Ceļojot ar bīglu, Darvins pats atrada pārakmeņojušos gliemežvākus augstu Andu kalnos. Tas liecina, ka tagadējais kalns kādreiz atradās zem ūdens. (Jerry A. Coyne: Miksi evoluutio on totta [Kāpēc evolūcija ir patiesība], 127. lpp.)

 

Ir pamats rūpīgi aplūkot kalnu grēdu iežu sākotnējo dabu. Vislabāk to var redzēt Alpos, ziemeļu, tā sauktās Helvēcijas zonas, kaļķu Alpos. Kaļķakmens ir galvenais iežu materiāls. Kad mēs skatāmies uz klinti šeit stāvajās nogāzēs vai kalna galā – ja mums būtu enerģija tur uzkāpt, mēs galu galā tajā atradīsim pārakmeņojušās dzīvnieku atliekas, dzīvnieku fosilijas. Tie bieži ir stipri bojāti, bet ir iespējams atrast atpazīstamus gabalus. Visas šīs fosilijas ir kaļķu čaumalas vai jūras radību skeleti. Starp tiem ir spirālveida vītņotie amonīti un īpaši daudz divčaumalu gliemeņu. (…) Lasītājam šajā brīdī varētu rasties jautājums, ko nozīmē tas, ka kalnu grēdās ir tik daudz nogulumu, kas var atrasties arī jūras dibenā. (236 237. lpp. "Muutuva maa", Pentti Eskola)

 

Harutaka Sakai no Japānas universitātes Kjusū daudzus gadus ir pētījis šīs jūras fosilijas Himalaju kalnos. Viņš un viņa grupa ir uzskaitījuši veselu akvāriju no mezozoja perioda. Vairāk nekā trīs kilometrus virs jūras līmeņa klinšu sienās sastopamas trauslās jūras lilijas, tagadējo jūras ežu un jūras zvaigznīšu radinieki. Amonīti, belemnīti, koraļļi un planktons ir atrodami kā fosilijas kalnu klintīs (…)

   Divu kilometru augstumā ģeologi atrada pašas jūras atstātas pēdas. Tā viļņveidīgā klinšu virsma atbilst formām, kas paliek smiltīs no zemūdens viļņiem. Pat no Everesta virsotnes tiek atrastas dzeltenas kaļķakmens sloksnes, kas radušās zem ūdens no neskaitāmu jūras dzīvnieku paliekām. ("Maapallo ihmeiden planetetta", 55. lpp.)

 

Ko var secināt no iepriekš minētā? Runāt par miljoniem gadu ir bezjēdzīgi, jo pašas dinozauru fosilijas par ko tādu neliecina. Tajos esošie mīkstie audi, radiooglekļa ogleklis, DNS un asins šūnas skaidri norāda tikai uz īsu laika periodu. Tā vietā šie dzīvnieki gāja bojā galvenokārt Bībelē minētajos plūdos, lai gan viņi joprojām dzīvoja pēc šī notikuma. Par to liecina pūķu attēlojumi daudzu tautu vidū.

     Par šo jautājumu varētu minēt daudzus citus piemērus, bet es ceru, ka iepriekšējie piemēri parāda, ka Bībeles plūdu apraksts ir patiesa vēsture, bet miljoniem gadu ir iztēle. Ateistiskās teorijas par Visuma rašanos un dzīvības sākumu ir daļa no līdzīgas iztēles, jo neviens debess ķermeņi nevar rasties paši no sevis, un dzīvība nevar rasties pati par sevi. Tam nav neviena pierādījuma, ko atzinuši pat vairāki ateisti zinātnieki. Par šiem jautājumiem esmu rakstījis vairākos savos rakstos, un tajos ir arī ateistu zinātnieku godīgie viedokļi. Es novēlu, lai visi šīs lietas izskatītu rūpīgāk. Es pats kādreiz biju ateists, kurš ticēja ateistiskām radīšanas teorijām un miljoniem gadu. Tagad es tās uzskatu par teikām, meliem un pasakām.


 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Jesus is the way, the truth and the life

 

 

  

 

Grap to eternal life!

 

Other Google Translate machine translations:

 

Miljoniem gadu / dinozauri / cilvēka evolūcija?
Dinozauru iznīcināšana
Zinātne maldos: ateistiskās izcelsmes teorijas un miljoniem gadu
Kad dzīvoja dinozauri?

Bībeles vēsture
Plūdi

Kristīgā ticība: zinātne, cilvēktiesības
Kristietība un zinātne
Kristīgā ticība un cilvēktiesības

Austrumu reliģijas / Jaunais laiks
Buda, budisms vai Jēzus?
Vai reinkarnācija ir patiesa?

Islāms
Muhameda atklāsmes un dzīve
Elku pielūgšana islāmā un Mekā
Vai Korāns ir uzticams?

Ētikas jautājumi
Atbrīvoties no homoseksualitātes
Dzimumu neitrāla laulība
Aborts ir noziedzīga darbība
Eitanāzija un laika zīmes

Pestīšana
Jūs varat tikt izglābts