Nature


Main page | Jari's writings | Other languages

This is a machine translation made by Google Translate and has not been checked. There may be errors in the text.

   On the right, there are more links to translations made by Google Translate.

   In addition, you can read other articles in your own language when you go to my English website (Jari's writings), select an article there and transfer its web address to Google Translate (https://translate.google.com/?sl=en&tl=fi&op=websites).

                                                            

 

Телепрограма "Апокаліпсис динозаврів"

 

 

Прочитайте, як у світській телепрограмі йдеться про велике цунамі, яке сталося зі знищенням динозаврів, яке явно є Потопом, згаданим у Біблії

                                                           

Я випадково побачив по телевізору програму з двох частин під назвою « Апокаліпсис динозаврів» (Dinosaur Apocalypset., BBC/PBS/France Tιlιvisions, Iso-Britannia, 2022.). Це породило загальну думку про те, що динозаври вимерли приблизно 65 мільйонів років тому в кінці так званого крейдяного періоду. Вважається, що причиною цього став астероїд, який впав на землю і спричинив знищення динозаврів.

     Чим запам'яталася ця програма? Я згоден, що динозаври, як і інші живі організми, зазнали знищення, але з датою та причиною знищення можна не погоджуватися.

    По-перше, наявність динозаврів на землі. Чи справді вони жили понад 65 мільйонів років тому? Я не буду далі обговорювати цю тему тут, оскільки я висвітлював її в своїх інших роботах. Зазначу лише, що скам'янілості динозаврів не мають жодних відміток чи позначок того, що вони тоді жили. Натомість м’які тканини, радіовуглець, ДНК і клітини крові, знайдені в скам’янілостях, переконливо свідчать про те, що з моменту їх присутності на Землі минуло щонайбільше кілька тисяч років. Ці речі в скам’янілостях є доказом їхнього нещодавнього вимирання, а не вимирання, яке відбулося мільйони років тому.

    Крім того, дослідникам було б добре взяти до уваги той факт, що в багатьох традиційних історіях неодноразово згадувалися дракони, які дуже нагадують динозаврів. Хтось може сказати, що це були просто міфічні істоти, але насправді зображення драконів були поширені серед більшості народів, як показує наступна цитата. Безперечно, це питання про вимерлих тварин, існування яких вдалося довести першим людям лише кілька тисячоліть тому. Термін «динозавр» не був введений до 1800-х років Річардом Оуеном.

 

Дракони в легендах, як не дивно, схожі на реальних тварин, які жили в минулому. Вони нагадують великих рептилій (динозаврів), які панували на землі задовго до появи людини. Драконів зазвичай вважали поганими і руйнівними. Кожен народ згадував їх у своїй міфології. ( The World Book Encyclopedia, том 5, 1973, стор. 265)

 

Що щодо причини вимирання динозаврів? Причиною руйнування в програмі назвали астероїд, який впав на землю понад 65 мільйонів років тому. Однак у програмі визнали, що "ніхто не знайшов скам'янілості динозавра, щоб довести, що вони загинули в результаті зіткнення". Іншими словами, падіння астероїда на землю є поганим поясненням вимирання динозаврів.

    Натомість програма придумала набагато більш розумне пояснення знищення динозаврів: вода. У програмі багато разів говорилося та згадувалося, що велике цунамі спричинило б знищення динозаврів у районі Хелл-Крік. Ось кілька цитат з програми:

 

Ось прісноводне середовище формації Хелл-Крік. Осколок, що світиться відтінками неоново-червоного та зеленого, походить від раковини спіралевидної морської тварини, амоніту. Цей морський організм потрапив у прісноводне середовище, де йому не місце. Як амоніти тут опинилися – загадка.

 

Тому шар породи пористий і має товщину близько метра. Ця та інші незвичайні особливості вказують на надзвичайну подію, на думку Роберта. Можливо, тут трапилася повінь чи селевий зсув, які в одну мить поховали під собою все.

 

Чим швидше тварина похована, або якщо поховання навіть є причиною її смерті, тим сприятливіші умови для скам'яніння. … 99,9% тварин не скам’яніють

 

Метод розмноження птерозаврів був явно успішним. Це свідчить про те, що життя було нормальним, поки падіння астероїда не змінило все жахливим чином.

 

Чи гуляли ці тварини в морі? Зібралися пити з м’якого насипу.

    Кількість скам'янілостей, знайдених Робертом, свідчить про те, що навіть наприкінці крейдяного періоду Таніс кипів життям.

 

Команда Роберта слідує привабливому ланцюжку. Першою підказкою є скам’янілості риб, які зазнали масового вимирання.

 

Ось деревина. До нього щільно притискають тушки риби.

 

Тут і там є деякі скам’янілості. Ось один, а поруч ще один осетер, який дивиться в цю сторону. Нижче ставкового осетра є ще один осетер. Його тіло йде під стовбур дерева і виявляється з іншого боку.

    Тому шар породи пористий і має товщину близько метра. Ця та інші незвичайні особливості вказують на надзвичайну подію, на думку Роберта. Можливо, тут трапилася повінь чи селевий зсув, які в одну мить поховали під собою все.

 

Згідно з теорією Роберта, риба, яка потрапила в завал стовбурів дерев і оточена сферами, загинула після того, як потрапила в якусь повінь і швидко була похована в осаді. Ось чому вони так добре збереглися. Що спричинило приливну хвилю? Згідно з однією з гіпотез, астероїд, який впав в море, викликав цунамі. Зараз ми говоримо про зовсім інший вид цунамі. Воно було набагато вищим і більшим за сучасні цунамі. ... Його висота була не менше кілометра.

 

Чи могло цунамі спричинити розшарування, яке спостерігається в Танісі?

 

Я думаю, що дослідники в програмах були на правильному шляху. Вода дійсно брала участь у знищенні динозаврів. Це було не лише в районі Хелл-Крік, який охоплювався програмою, але й усюди. Хелл-Крік - лише одне з місць, де були знайдені динозаври, оскільки останки цих тварин знаходили по всьому світу. Фактично, скам’янілості цих тварин, як і скам’янілості інших тварин, навіть не існували б, якби зсуви спочатку швидко не поховали цих тварин у мулі. Це єдиний спосіб пояснити походження всіх скам'янілостей, формування яких сьогодні майже не спостерігається. У програмі також було визнано, що створення скам'янілостей - рідкісна подія: »Чим швидше тварина похована, або якщо поховання навіть є причиною її смерті, тим сприятливіші умови для скам'яніння. … 99,9% тварин не скам’яніють».

   По-друге, у програмі говорилося, що морські тварини, такі як амоніти та риби, були знайдені в тих же шарах, що й дерева та динозаври. Як це можливо? Як морські тварини, наземні тварини та дерева можуть зустрічатися разом в одному шарі? Єдине пояснення полягає в тому, що це явище спричинило велике цунамі, як представлено в програмі. Про розміри цунамі в програмі навіть зазначено, що «його висота була не менше кілометра».

    Що я хочу сказати попереднім? Якщо ми говоримо про велике цунамі, чому ми не можемо прямо говорити про Потоп, згаданий у Біблії як причину руйнування? Це найбільш ймовірна причина знищення як динозаврів, так і інших видів. Цей момент варто враховувати, оскільки було знайдено кілька сотень ранніх повеней, як показують наступні цитати:

 

У світі відомо близько 500 культур, включаючи корінні народи Греції, Китаю, Перу та Північної Америки, де легенди та міфи описують переконливу історію великої повені, яка змінила історію племені. У багатьох історіях лише кілька людей пережили потоп, як і у випадку з Ноєм. Багато народів вважали, що потоп був викликаний богами, яким з тих чи інших причин набридло людство. Можливо, люди були розбещеними, як за часів Ноя та в легенді індіанського племені хопі з Північної Америки, або, можливо, людей було занадто багато і надто галасливих, як в епосі про Гільгамеша. (Kalle Taipale: Levoton maapallo, стор. 78)

  

Ленорман у своїй книзі «Початок історії» говорить:

«У нас є можливість довести, що історія про Потоп є універсальною традицією в усіх гілках людської сім’ї, і така певна і однорідна традиція, як ця, не може вважатися вигаданою байкою. Це має бути пам’ять про справжнє і жахлива подія, подія, яка справила таке сильне враження на свідомість прабатьків людського роду, що навіть їхні нащадки ніколи не могли її забути (Toivo Seljavaara: Oliko vedenpaisumus ja Nooan arkki mahdollinen?, стор. 5).

 

Народи різних рас мають різні історії спадщини про величезну катастрофу повені. Греки розповідали історію про Потоп, і вона зосереджена навколо персонажа на ім’я Девкаліон; Ще задовго до Колумба корінні жителі американського континенту мали історії, які зберігали пам’ять про великий потоп. Казки про потоп передавали з покоління в покоління аж до сьогодні в Австралії, Індії, Полінезії, Тибеті, Кашмірі та Литві. Чи всі вони лише казки та оповідання? Вони всі вигадані? Можна припустити, що всі вони описують ту саму велику катастрофу. (Вернер Келлер: Raamattu on oikeassa, стор. 29)

 

Іншою причиною є залишки морських тварин і рослин на високих гірських хребтах, включаючи гімалайський Еверест та інші високогірні хребти. Ось кілька цитат із власних книг вчених на цю тему:

 

Під час подорожі на «Біглі» Дарвін сам знайшов скам’янілі черепашки високо в Андах. Це показує, що те, що зараз є горою, колись було під водою. (Джеррі А. Койн: Miksi evoluutio on totta [Чому еволюція правдива], стор. 127)

 

Є привід придивитися до первозданної природи гірських хребтів. Найкраще це видно в Альпах, у вапняних Альпах північної, так званої Гельветської зони. Основним гірським матеріалом є вапняк. Коли ми дивимося на скелю тут, на крутих схилах або на вершині гори — якби у нас вистачило енергії туди піднятися, — ми зрештою знайдемо в ній скам’янілі останки тварин, скам’янілі рештки тварин. Вони часто сильно пошкоджені, але можна знайти впізнавані частини. Усі ці скам’янілості — вапняні мушлі або скелети морських істот. Серед них спіральнорізьбові амоніти, особливо багато двораковинні молюски. (…) У цьому місці читач може задатися питанням, що це означає, що гірські хребти містять так багато відкладень, які також можна знайти розшарованими на дні моря. (стор. 236,237 "Muuttuva maa", Пентті Ескола)

 

Харутака Сакаї з Японського університету в Кюсю протягом багатьох років досліджував ці морські скам'янілості в Гімалайських горах. Він і його група перерахували цілий акваріум мезозойського періоду. Тендітні морські лілії, родичі нинішніх морських їжаків і морських зірок, зустрічаються в скельних стінах понад три кілометри над рівнем моря. Амоніти, белемніти, корали та планктон знаходяться у вигляді скам’янілостей у гірських породах (…)

   На висоті двох кілометрів геологи виявили слід, залишений самим морем. Його хвилеподібна поверхня скелі відповідає формам, які залишаються в піску від маловодних хвиль. Навіть з вершини Евересту зустрічаються жовті смуги вапняку, які виникли під водою з останків незліченних морських тварин. ("Maapallo ihmeiden planeteetta", стор. 55)

 

Який висновок можна зробити з вищесказаного? Про мільйони років говорити безглуздо, оскільки самі скам'янілості динозаврів про це не свідчать. М’які тканини, радіовуглець, ДНК і клітини крові в них чітко вказують лише на короткі періоди часу. Натомість ці тварини загинули в основному під час Потопу, згаданого в Біблії, хоча вони ще жили після цієї події. Про це свідчать зображення драконів у багатьох народів.

     З цього приводу можна було б навести багато інших прикладів, але я сподіваюся, що попередні приклади показують, що біблійний опис потопу — це реальна історія, а мільйони років — це уява. Атеїстичні теорії походження Всесвіту та початку життя є частиною подібної уяви, оскільки жодні небесні тіла не можуть виникнути самі по собі, і життя не може виникнути саме по собі. Для цього немає жодного доказу, що визнали навіть деякі вчені-атеїсти. Я писав про ці проблеми в кількох своїх статтях, і вони також містять чесні думки вчених-атеїстів. Я б хотів, щоб усі придивилися до цих речей уважніше. Я сам колись був атеїстом, який вірив у атеїстичні теорії створення та мільйони років. Тепер я вважаю їх байками, брехнею і казками.

 


 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Jesus is the way, the truth and the life

 

 

  

 

Grap to eternal life!

 

Other Google Translate machine translations:

 

Мільйони років / динозаврів / еволюції людини?
Знищення динозаврів
Наука в омані: атеїстичні теорії походження і мільйони років
Коли жили динозаври?

Історія Біблії
Повінь

Християнська віра: наука, права людини
Християнство і наука
Християнська віра і права людини

Східні релігії / New Age
Будда, буддизм чи Ісус?
Чи правда реінкарнація?

Іслам
Одкровення і життя Мухаммеда
Ідолопоклонство в ісламі та в Мецці
Чи надійний Коран?

Етичні питання
Звільніться від гомосексуалізму
Гендерно нейтральний шлюб
Аборт є злочинним діянням
Евтаназія і ознаки часу

Спасіння
Ви можете врятуватися